Bilimsel Program

  25 Mart 2017, Cumartesi
09:15-09:30 Anatomi Toplantı Salonu Açılış
09:30-09:45 Hazır bulunuşluk sınavı
09:45-10:00 Anatomi Toplantı Salonu Eksizyonel biyopsi ve oluşan defektin primer onarımı
Mete Baba
10:00-11:15 Anatomi Diseksiyon Salonu Taze donmuş kadavra üzerinde uygulama: Eksizyonel biyopsi ve oluşan defektin primer onarımı

Mete Baba
Grup 1
  Fatih Göktay
Grup 2
  Tülin Ergun
Grup 3
  Tamer İrfan Kaya
Grup 4
  Çiğdem Doğramacı
Grup 5
11:15-11:30   Kahve molası
11:30-12:15 Anatomi Toplantı Salonu Temel dermatopatoloji
Özay Gököz
12:15-13:15   Öğle yemeği
13:15-14:00 Anatomi Toplantı Salonu Günlük pratikte dermoskopi (1)
Işıl Karaarslan
14:00-14:15   Kahve molası
14:15-14:30 Anatomi Toplantı Salonu Dermatolojide kozmetik amaçlı botulinum toksin kullanımı
Müge Güler Özden
14:30-15:45 Anatomi Diseksiyon Salonu Hastalar üzerinde uygulama: Botulinum toksin

Müge Güler Özden
Grup 1
  Canan Görpelioğlu
Grup 2
  Yeşim Kaymak
Grup 3
  Zehra Aşiran Serdar
Grup 4
  Ercan Arca
Grup 5
15:45-16:30 Anatomi Toplantı Salonu Hastalık örnekleri ile pratik dermatopatoloji
Özay Gököz
16:30-16:45   Kahve molası
16:45-17:30 Anatomi Diseksiyon Salonu Dermatolojik tanıda sitoloji
Murat Durdu, Soner Uzun
Gönüllü Katılımcılar için Seçmeli Program:
17:40-18:00 Anatomi Toplantı Salonu Dermatolojik cerrahide baş boyunda tehlike alanları "Danger" Zones
İlkan Tatar
18:00-18:40 Anatomi Diseksiyon Salonu Taze donmuş kadavra üzerinde uygulama: Cerrahi defektlerin flep ve greft ile onarımı

Gonca Elçin
Grup 1
  Tülin Ergun
Grup 2
  Mete Baba
Grup 3
       
   
  26 Mart 2017, Pazar
08:30-09:30 Anatomi Toplantı Salonu Günlük pratikte dermoskopi (2)
Işıl Karaarslan
09:30-09:45 Anatomi Toplantı Salonu Tırnak cerrahisi  (Biyopsi-matrisektomi)
Fatih Göktay
09:45-11:00 Anatomi Diseksiyon Salonu Taze donmuş kadavra üzerinde uygulama: Tırnak cerrahisi

Fatih Göktay
Grup 1
  Güneş Gür Aksoy
Grup 2
  Tamer İrfan Kaya
Grup 3
  Çiğdem Doğramacı
Grup 4
   
11:00-11:15   Kahve molası
11:15-13:00 Dermatoloji A.D.
Kozmetoloji
ve Lazer Ünitesi
Uygulama:

Fraksiyonel erbium: YAG   Nd: YAG lazer
Ercan Çalışkan Osman Köse
11:15-11:36   Grup 1 11:15-11:36   Grup 5
11:36-11:57   Grup 2 11:36-11:57   Grup 1
11:57-12:18   Grup 3 11:57-12:18   Grup 2
12:18-12:39   Grup 4 12:18-12:39   Grup 3
12:39-13:00   Grup 5 12:39-13:00   Grup 4
13:00-14:00   Öğle yemeği | Sertifikasyon | Kapanış
  Gönüllü Katılımcılar için Seçmeli Program:
14:15-14:30 Bölüm 72
Dermatoloji Dershanesi
Mohs mikroskobik cerrahisi
Gonca Elçin
14:30-15:15 Dermatoloji A.D.
Mohs Cerrahisi Ünitesi
Uygulama: Dokuyu düzleştirme, dondurma, frozen cihazında horizontal kriyokesitler alma, boyama ve mikroskopta inceleme
Gonca Elçin